Forårsmessen Ambiente 2012 i Frankfurt am Main fra den 10. til 14. februar 2012 har allerede nu 70 danske udstillere – og flere er på ventelisten.

Verdens største fagmesse for forbrugsgoder og udstyr til hjemmet og køkkenet samt gaver og skønhedspleje, Ambiente, er inde i en positiv udvikling: Messen i februar 2011 blev således besøgt af over 144.000 indkøbere fra hele verden, hvilket var en stigning på ikke mindre end 10 % i forhold til året før, og også antallet af udstillere på 4383 fra 86 lande var rekord.
Allerede på nuværende tidspunkt tegner det også til en succes i 2012, idet alle messens stande er solgt dvs. cirka 4.500 udstillere, og interessen fra danske


Denne artikel kræver login.

…Er du allerede abonnent på TID & tendenser, kan du bare logge ind herunder. Er du ikke abonnent kan du få et abonnement lige her.