Med sæsonen forår og sommer 2018 er vi stadig i den konstruktive epoke. En epoke hvor vi alle ønsker at komme videre til noget bedre og mere konstruktivt. Forår og sommer 2018 handler om at turde sætte fremtiden på agendaen igen og ikke være bange for den. Drop snakken og længslerne – det nye mantra ser ud til at være: Do something.
Af Pernille Kirstine Møller og Rikke Skytte
Fremtiden skal man ikke være bange for – den skabes jo af os selv. Alt for meget er endt i en nærmest påpasselig tilgang til fremtiden eller romantiske drømme om ’turning back time’. Derfor hyldes de nye rebeller i den kommende sæson. Dem der tør at udfordre d
Denne artikel kræver login.
…Er du allerede abonnent på TID & tendenser, kan du bare logge ind herunder. Er du ikke abonnent kan du få et abonnement lige her.